Strona główna

Program TV

Program telewizyjny z powiadamiaczem. 


Pisanie nowych wtyczek źródeł pobierania w wersji 1

Zadaniem wtyczek źródeł pobierania jest dostarczenie programu telewizyjnego do aplikacji. Polega to na tym, że aplikacja wysyła do wtyczki żądanie pobrania programu telewizyjnego dla określonego kanału i dnia, a następnie wtyczka pobiera kod źródłowy strony internetowej zawierający dany program telewizyjny, z którego to wyciąga potrzebne informacje, poddaje je dodatkowej obróbce i zapisuje je do plików w folderze ustawień aplikacji w formacje akceptowanym przez aplikację.

Wtyczki źródeł pobierania są to biblioteki dll, które znajdują się w podfolderze Źródła w katalogu głównym aplikacji Program TV. Nazwy tych plików składają się z adresu internetowego (z którego pobierany jest program telewizyjny bez przedrostka typu http:// i katalogów podrzędnych, oraz wszystkie kropki zamienia się na podkreślenia) i rozrzerzenia dll. Biblioteki te muszą udostępniać trzy funkcje; Kanaly, Pobieraj i Wybieraj.


Lokalizacja plików z programem telewizyjnym

Program telewizyjny przechowywany jest przez aplikację w katalogu głównym aplikacji w podfolderze Ustawienia, który z kolei zawiera kolejne podfoldery, których nazwy są nazwami kanałów. Podfoldery kanałów zawierają pliki tekstowe z programem telewizyjnym dla określonego dnia emisji, a ich nazwa składa się z daty emisji w formacie yyyy-mm-dd (rok-miesiąc-dzień) i rozszerzenia txt. Przy czym podział na daty emisji zgodny jest z ogólnie przyjętą zasadom stosowaną w świecie telewizji, czyli program telewizyjny dla danego dnia najczęściej zahacza o dzień następny - dzień rozpoczyna się nie od godziny 00:00 lecz od wczesnych godzin porannych i może być inny dla różnych kanałów. Tak więc program telewizyjny został rozdzielony na kanały za pomocą folderów i dodatkowo na dni emisji za pomocą plików.


Budowa plików przechowujących program telewizyjny

W plikach tych, każda linia reprezentuje kolejną pozycję z ramówki programu telewizyjnego dla danego kanału i daty emisji, a format tych wpisów jest następujący:

Z   D   G   Tytuł   |   Opis (Kategoria)
gdzie:
 
- pola obowiązkowe.
 
- pola opcjonalne.
 
Z - stan zaznaczenia do przypomnienia (0 - brak zaznaczenia, 1 - zaznaczono do przypomnienia).
Wartość określana przez wtyczkę na podstawie filtrów ulubionych i wyjątków. Najpierw pole tytułu przeszukuje się na obecność fraz ulubionych i jeżeli nic nie znaleziono to ustawia się stan 0, a jeżeli znaleziono, to dodatkowo przeszukuje się na obecność fraz wyjątków. Jeżeli znaleziono jakąś frazę wyjątków, to ustawia się stan 0, a jeżeli nie to stan 1.
D - rzeczywista data emisji w formacje yyyy-mm-dd (rok-miesiąc-dzień).
G - godzina emisji w formacje hh:nn (godzina:minuta).
Tytuł - tytuł pozycji z ramówki.
Opis (Kategoria) - opcjonalny opis dla pozycji z ramówki, który dodatkowo może zawierać na końcu w nawiasie okrągłym kategorie określoną przez źródło do jakiej zalicza się dana pozycja, bądź sama kategoria w nawiasie bez opisu, ewentualnie sam opis.

Pola: tytuł i opis (kategoria) muszą być oddzielone znakiem specialnym "|" i dla tego żadna z tych pozycji nie może zawierać w sobie tego znaku specjalnego.


Funkcje udostępniane przez wtyczki


Stronę tę odwiedziło 2000 użytkowników.
Całkowita liczba odwiedzin serwisu to 5591 użytkowników i 34708 robotów.